Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakınız.

mIRC indir

Mobilesohbet.com olarak tamamen türkçeleştirilen kolay ve kullanışlı arayüzü ile Türkçe mIRC'ı sizler de bilgisayarınıza kurarak mobil sohbet odaların da eğlenceli sohbetlere başlayabilirsiniz. Tüm virüs taramalarından başarıyla geçen mIRC programı %100 güvenlidir!

mIRC nedir?

Her sohbet sitesi girişinde mIRC indir etiketini görürsünüz. Peki nasıl indirilir? mIRC nedir?

Mirc, sohbet programları içerisinde en eskisi sayılabilir. İsmini yazılımcısı Mardam Khaled Bey İnternet Relay Chat'in baş harflerinden almaktadır.

Birden fazla kişiyle aynı anda sohbet etme imkanı sağlamaktadır. Yazılım 90 lar ve 2000 lerin başlarında Avrupa, Amerika ve Ülkemizde en popüler dönemlerini yaşamıştır. Günümüzde halen kullanılmaktadır. Mirc, coder'lar tarafından geliştirilerek her IRC sunucusuna ait özgün scriptler haline getirilmiştir.

Çoklu sunucu bağlantıları, IPv6, SSL şifreleme, proxy desteği, UTF-8 ekranı, UPnP, özelleştirilebilir sesler, sesli mesajlar, tepsi bildirimleri gibi özellikleri desteklemektedir. Aynı zamanda pratik bir ara yüze sahiptir.

Her sürümünde yenilikler ve güncellemeler ile donatılan kullanıcısının beğenisini kazananmıstır. Kullanıcısına kolay ve sürdürülebilir bir chat yapma olanağı sunuyoruz. Hatta dilediği gibi düzenleyebilmesi, isteğe göre ayarlanabilr olmasıda bir artısı olarak duruyor. Site yöneticilerinin en çok tercih ettiği program olan ve Admin mircdir. Admin scriptler diledikleri komut desteğini içerisine yükleyebilir. Ve ihtiyaç olan tüm komutları kısa yollar halinde ekleyebilmesi, ayarlanması admin ve ircop yetkisi olan yetkililerin kendi istedikleri gibi düzenleyebilme imkanı sunuyoruz.

mIRC nasıl kurulur

mIRC'i bilgisayarınıza indirdikten sonra sizleri çok kolay ve hızlı bir kurulum sihirbazı beklemektedir. Exe şeklinde Masaüstüne inen programı çift tıklayarak çalıştırdıktan sonra otomatik kurulum sihirbazına yönlendirecektir sizleri sırası ile şu yöntemleri deneyiniz ;

Mavi bir ekranla karşılaşacaksınız Kurulum için Geri - İleri - İptal gibi butonlarla karşılaşacaksınız ilk kurulum için İleri sekmesine tıklıyoruz. Ardından otomatik kurulum sihirbazı mIRC programını Masaüstüne kuruyor daha sonra Masaüstünüzü kontrol ederek mIRC iconunu göreceksiniz kurulum tamamlanmış demektir.

Daha sonra çift tıklayarak mIRC programını açabilirsiniz, sizleri Nick Yaz başla kısmı karşılayacaktır hemen kendinize bir Rumuz seçerek Sohbet'e bağlan butonuna tıklayarak sohbet odalarına katılabilirsiniz. Eğer Şifreniz yok ise şifre bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Kurulum esnasında bilgisayarınızın diğer programlarını kapatmanıza veya herhangi bir istemci yüklemenize gerek yoktur.

mIRC Programının avantajları saymakla bitmez!

  mIRC Programı Mobil uygulama ve Web tarayıcıdan biraz daha farklıdır. Kolay kullanım arayüzü ile Masaüstüne kurulumda daha rahat ve konforlu sohbet etmenize yarar.

  Bünyesinde bir çok komut ve kolaylık sağlayan programın başlıca özellikleri şunlar

  Dosya alış-verişi (DDC gönderimi)

  Kanal koruma ayarları

  Away/Meşgul Ayarları

  Topiç (Başlık atama)

  Servisler :

  Nickserv/Chanserv/Memoserv ayarları düzenlemeleri

  Otomatik Kanal mesajları

  Op/Oper/Adminlere Toplu mesaj

  Hızlı Menü Nick şifresi değiştirme Nick kaydetme

  Taramalar :

  Clone taraması

  IRCOP taraması

  IP adresi taraması

  Ident taraması

  Eğlenceli Sözler :

  Kısa Aşk Sözleri

  Kısa Güzel Sözler

  Kalp Şekilleri

  Şekilli sözler

  Radyo Player :

  Otomatik Radyo dinleme

  Winamp üzerinden radyo dinleme

  Web üzerinden müzik dinleme

  Ekran temizleme

  Hızlı Ban kontrolü :

  Ban

  IP Ban

  Nick Ban

  Ident Ban

  Kick Ban

  Op ver

  Voice Ver

  Halfop Ver

  Ekranı temizleme

  Tek bir tuşla tüm kanallardaki ekranı temizleyebilirsiniz.

  Log tutma :

  Geçmişe dair tüm sohbet özetlerini loglar

  ve daha nice sayamadığımız bir çok özellikle mIRC programının avantajlarından sizlerde yararlanmak istiyorsanız lütfen mIRC Programını indiriniz.

  mIRC Sohbet odaları

  Sohbet sitelerini her zaman için yeni kişileri tanıma amacıyla kullandıklarını biliyorsunuz. Ancak tanıdığınız insanlarla da bu ortamlarda muhabbet edebilirsiniz. Farklı platformlar üzerinde buluşmanın ücretli ve zahmetli olması sohbet sitelerine gereklilik doğurmaktadır. Bu sayede ücretsiz hizmet veren, faaliyetlerinin her birinden kullanıcılarını para istemeden yararlandıran bir sohbet sitesine ihtiyacınız bulunuyor. Bu amacınıza en iyi hizmet olarak bizi seçebilir ve dilediğiniz yerden cep telefonlarınız ile sohbet edebilirsiniz. Mobil chat odaları ile dilediğiniz kişilerle görüşebilir, arkadaşlığınızı gerçek hayata taşıyabilir ve birbirinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Tüm hizmetler sizlerin hayal gücünüze bırakılmıştır. Eğerki bu tarz sohbet sitelerinden veya mobil uygulamardan sıkıldıysanız ve kendinize yenilik arıyorsanız alternatif olarak mIRC sohbet adresini deneyebilirsin.

  mIRC teknik bilgiler

  Tamamen türkçe versiyondur

  150KB alan kaplar

  Lisans gereksinim gerektirmez

  Tüm işletim sistemleri ile uyumludur

  Tüm virüs taramalarından başarıyla geçmiştir.

  Resmi web sitesi : mirc(dot)com'dur

  Yapımcı : Khaled Mardam Bey

  Kurulum veya diğer sorunlar için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  Bu içeriği paylaş : WhatsApp ile Paylaş Facebookta Paylaş Twitterda Paylaş

© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Mobilesohbet.com